Број на оглас: 3706405
Објавен на: 25.09.2020, 13:00
1 / 12

Vw Arteon 2.0 tdi Rline

35.900 €
Марка:
VW Volkswagen
Модел:
Arteon
Година:
2017
Гориво:
Дизел
Километри:
120000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
12.2020
Сила на моторот:
140 kw / 190 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Vw Arteon
2.0 tdi 190ps
129.000km (prv gazda)
12/2017
Dsg
R-line
Full LED paket(napred nazad)
Rline oprema
Active tempomat
Lane assist
Sign recognition
Intelegent headlights(led)
Keylless entry

Kolata e so full oprema i e kupena vo Porsche Makedonija