Број на оглас: 3697068
Објавен на: 25.09.2020, 10:01
1 / 12

BMW X1 2.0D 177KS XDRIVE 4X4 LUXURY NAVI FULL-2010

10.990 € Цената не е фиксна 11.390 €
Марка:
BMW
Модел:
X 1
Година:
2010
Гориво:
Дизел
Километри:
170000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Моноволумен
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2020
Сила на моторот:
130 kw / 177 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Модел:BMW X1 2.0D 177КS XDRIVE 4x4 NAVI /SUV
Произведено:2010 Год
Гориво:Дизел
Мотор:1998 cm³ • 177 Еуро5
Менувач:Рачен менувач 6 брз.
Километри:172000км со писмена нотарска гаранција.

Увоз од Италија.Платени сите давачки до регистрација.

Сите стакла,фарови,штопови се иста бројка ,без удари без грам кит или шминка.

Возилото е екстра добра состојба.Мотор,дизни,менувач,турбо одлични.Без да скрцне или тропне.Се работи до последно копче.

Внатре и надвор е сочувано возило без точка.Возилото како е дојдено од Италија така го гледате.

4 нови гуми Пирели Аllseason ( ЗИМА-ЛЕТО)

Опрема:
-БМВ IDrive Навигација(,ЦД МП3,АУХ,СД,УСБ,БЛУТУТ,КАМЕРА)
-Команди на волан
-Климатроник двозонски
-Angel Eyes
-BMW Dynamic drive XENON BI XENON
-Борд Компјутер
-Парктроник со камера
-Електрика на прозорци и ретровизри(со автоматско затварање)
-Алу Фелни Фабрички.
-ЕСП
-АБС
-12XAIRBAG
-ISOFIX
-Mагленки

и мн друго.

Локација:АС Ауто Лидер Дооел с,Можидивњак ББ Крива Паланка.