Број на оглас: 3682313
Објавен на: 06.03.2021, 21:30
1 / 6

Prodavam laptop Dell insprion intel core i7

21.200 МКД Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Производител:
Dell
Xaрд диск HDD:
1 TB
РАМ Меморија:
8 GB
Модел на процесор:
Intel Core i7
Тип на хaрд диск:
HDD
Големина на екран:
15 - 16 инчи

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


15.6" display 1366x768 rezolucija
Procesor intel Core i7- 4510U 2GHz
Ram Memorija 8gb
So dve graficki:
Intel HD graphics family - 1gb memorija
Nvidia GeForce 840M - 2gb memorija
Hard disk HDD 1TB
Tri USB ports : 2x 2.0 , 1x3.0
Citac za SD i micro SD karticki
1xHDMI port
CD-ROM: DVD-RW
HD Web Camera
Baterijata trae 1h15min vo rabota