Број на оглас: 3678974
Објавен на: 23.09.2020, 13:24
1 / 7

Fiat PUNTO 1.2 44kw so Fabricki METAN "AUTO DIZI"

2.550 €
Марка:
Fiat
Модел:
Punto
Година:
2005
Гориво:
Бензин / Плин
Километри:
170000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Maли градски
Боја:
Бела
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
10.2020
Сила на моторот:
44 kw / 60 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4
Auto Plac Dizi
1-va br.152 D.Kojnare Kumanovo
Куманово

Станете Премиум член

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Fiat Punto 1.2 METAN i Benzin (44kw 60ks)
----------Euro 4-----------
Kolata e so fabricki METAN i ima mnogu mala potrosuvacka.
300denari = 250kilometri

Ekstra sacuvano, Prva farba, vo mnogu dobra sostojba:
(Airbag, Servo vollan, ABS, KLIMA, Alumisnki Bandasi 14-ki so novi gumi, Svetla za magla nazad, 2 Kluca so Dalecinsko i centralno, Elektricni prozorci i retrovizori, Radio CD, i dr ...

Proizvodeno 2005godina.
Pominati 176.000KM so Servisna Kniska i Abgas Kniska.
(Moze proverka na KM na ovlasteni servisi)

Uvezeno od Svajcaria (CH) i e registrirano na MK tablici.

Tel: 078-219-274

Потврден огласувач
 Auto Plac Dizi (претпријатие)