Број на оглас: 3673134
Објавен на: 25.09.2020, 10:01
1 / 12

BMW 214D GRAND TOURER MODERNLINE 2016

10.990 €
Марка:
BMW
Модел:
214
Година:
2016
Гориво:
Дизел
Километри:
140000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Сина
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
08.2018
Сила на моторот:
70 kw / 95 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Модел:BMW 214D GRAND TOURER/Хечбек
Произведено:12 месец 2016год
Гориво:Дизел
Мотор:1500 cm³ • 95HP Еуро6
Менувач:Рачен 6 брзини
Погон:Предна оска
Километража:140000km

Увоз од Италија.Платени сите давачки до регистрација

2016 Оригинална Год на производство.Прва регистрација 2017 год.

Прва фарба насекаде без грам префарбан детал.Сите стакла,фарови,штопови се иста бројка ,удари без грам кит или шминка.

Возилото е безпрекпрно добра состојба.Буквално вози и изгледа како ново.Мотор,дизни,менувач,турбо одлични.Се работи до последно копче.

Внатре е сочувано возило без точка.

Два оригинални клуча

4 нови гуми Рirelli

Опрема:
-БМВ IDrive Навигација(Босе,ЦД МП3,АУХ,СД,БЛУТУТ)
-Команди на волан
-Климатроник двозонски
-Борд Компјутер
-Темпомат
-Спорт дисплеј
-Спорт,еко про и Комфорт нивоа на возење
-Предупредување пред удар и за напуштање на лента
-Електрика на прозорци и ретровизри(со автоматско затварање)
-Интериерско амбиентално осветлување во повеке бои
-Алу Фелни Фабрички.
-ЕСП
-АБС
-12XAIRBAG
-ISOFIX
-Mагленки

и мн друго.

Локација:АС Ауто Лидер Дооел с,Можидивњак ББ Крива Паланка.