Број на оглас: 3662532
Објавен на: 21.09.2020, 14:46
1 / 4

Hyundai Elantra 1.6 MPI GLS 2019-та

14.999 € Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Hyundai
Модел:
Elantra
Година:
2019
Гориво:
Бензин
Километри:
5000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Зелена
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
02.2021
Сила на моторот:
93 kw / 126 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Се продава нова Hyundai Elantra 1.6 MPI GLS 2019-та година со ниво на опрема Premium + ел. преклопливи ретровизори, странични хронирани лајсни и оригинал патосници од следното ниво Impression. Има поминати само ~9000 km, регистрирана до 02/2021 година.
Салонска цена на ново возило ~17000€