Број на оглас: 3654967
Објавен на: 03.08.2020, 13:00
1 / 12

Plac so kukja i sadnici (creshi) nasproti aerodromot

91.000 € Цената не е фиксна
Квадратура:
1500 m²
Тип на земјиште:
Земјоделско

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Имотот се наоѓа на 8km од центарот на Охрид (наспроти аеродромот) со директен влез/капија од автопат и се протега на 1500m квадратни. На него има викендица од 110 квадрати со дупла гаража со далечински управувач. На имотот има 110 садници со цреши кои се на род. Садниците се наводнуваат преку систем "капка по капка" со подземна вода со помош на вградена пумпа. Исто така објектот и имотот се снабдени со градски водовод. Куќата има отворен простор со кујна, трпезарија и дневна просторија, една спална и купатило со туш кабина и потребна санитарија, а надворешниот дел до гаражата има уште еден тоалет.
За повеќе информации:
070 663 420 - Иван