Број на оглас: 3650943
Објавен на: 07.08.2020, 13:33
1 / 12

BMW 535 xd M full paket

36.500 € Цената не е фиксна 36.850 €
Марка:
BMW
Модел:
535
Година:
2015
Гориво:
Дизел
Километри:
170000
Менувач:
Streptronic / tiptronic
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
03.2021
Сила на моторот:
230 kw / 313 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Асистент за возење Плус

Менувач / погон

XDrive погон на сите тркала
Автоматско

Пакет

Пакет за удобност
М спортски пакет
Пакет за навигација поврзанDrive
Пакет за опкружување

Воздушни перничиња

Воздушно перниче за возачот / патникот
Воздушно перниче за глава предно и задно
Страна воздушно перниче

Безбедност

LED светла
Светло на аголот
Заштита на ЛЕР
Помошник за промена на лентата
Активна хауба
Алармен систем
Систем за сопирање против заклучување ABS
Надворешен приказ на температура
Асистент за сопирачките плус
Динамичка контрола на стабилноста DSC
Помошта за паркирање предна и задна
Автоматски возачки светла
Асистент на светло-помошник
Изофикс (додаток за дете место)
LED светла за магла
Сензор за светлина
сензор за дожд
Контрола на притисок во гумите

Аудио и комуникација

Навигационен систем Професионалец
Корисен / Телефонска адреса за возење со Bluetooth
Дигитален радио засилувач DAB +

Удобност

Возач / патнички седиште електрично со меморија
Автоматска 2 зона
Алатка за автоматско префрлување
лифтови за прозорци задни
Заден потпирач за потпирачи на средината
Преден централен потпирач за рака
Сервотроник
Централно заклучување со суспензија

Внатрешни работи

Заштита на животната средина
Внатрешен компјутер
Плоча компјутер со контрола на проверка
Кожен управувач M-Technic

Надворешност

Спојување на приколката може да се свитка
Спортски автомобил М-техника
Електричен уред за заклучување на штекер / нишалка автоматски се исклучува
Клима удобност
Алуминиумски бандажи 18 инчи
Старт-стоп систем

Метален слојKamera 360c'

Harman kardon surround sound 7 way system

Vakum na site vrati / soft close
Heads up display

Aftomacki zatvaranje i otvaranje na bagaznik

Komplet zimski + letni gumi
Predni 245x18x45
Zadni 275x18x40