Број на оглас: 3646267
Објавен на: 27.09.2020, 14:00
1 / 12

BMW 318d - regisriran cela god top sostojba!

4.700 € Цената е фиксна
Марка:
BMW
Модел:
318
Година:
2005
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
07.2021
Сила на моторот:
90 kw / 122 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


BMW 318d e90 2.0 Diesel 122ks 2005год

Од опрема поседува:
-ABS
-Airbag
-Auto Hold
-ESP
-Radio / CD / aux
-Start-Stop Систем
-6 брзини
-Алуминиумски Бандажи оригинални-17’’
-angel eyes
-Борд компјутер
-Електрика на седишта
-Електрични Прозори
-Електрични Ретровизори
-Клима
-Кожен Волан
-Команди на Волан
-Мерач на притисок во гуми
-Припрема за Телефон
-Светла за Магла
два клуча

Дополнителни информации:
-Возилото е купено од Германија од прв сопственик во 2012год од тогаш до сега е возено во МК само од еден сопственик
-регистрирано цела година со годишен зелен картон (до 07.2021)
-редовно сервисирано се е менувано навреме
-100% гаранција за километри-260.000
-4 нови летни гуми + 4 нови зимни гуми
БЕЗ ЗАМЕНИ!Цената е последна и фиксна!