Број на оглас: 3634022
Објавен на: 04.08.2020, 10:10
1 / 10

Продавам или заменувам реновиран двособен стан

1 €
Број на соби:
2
Квадратура:
61 m²
Греење:
Дрва
Спрат:
4 кат
Тип на станот:
Во Зграда
Состојба:
Реновиран
Опрема:
Наместен
Лифт:
Не
Година на градба:
1980
Година на реновирање:
2015
Број на балкони:
1 Балкон
Број на бањи:
1
Подрум:
Да
Број на паркинг/гаража:
1 Паркинг
Ориентација:
Југоисток
Адреса:
Мирче Ацев

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се продава


Се продава реновиран двособен стан со вкупна површина од 61 м2 (стан 52 м2, тераса 4м2 (реални 8м2) и подрум 5м2 (реални 7м2) на ул. Мирче Ацев кај Фафач (веднаш позади зградата на Сојуз на борци) во Охрид, запишан во Имотен лист. Станот е со југоисточна ориентација, светол и со прекрасен поглед кон Петрино и Галичица, располага со дневна, кујна и трпезарија, ходник, спална, голема тераса и подрум на Приземје. Прекрасен паркетен под, плочки во ходник и кујна, големи вградени плакари. Станот може и да се замени за поголем стан со наша доплата. Цена по договор.