Број на оглас: 3623826
Објавен на: 05.07.2020, 21:04
1 / 12

Audi A6 Bitdi 313ps Ultra S-line

28.500 €
Марка:
Audi
Модел:
A6
Година:
2012
Гориво:
Дизел
Километри:
180000
Менувач:
Streptronic / tiptronic
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
06.2021
Сила на моторот:
230 kw / 313 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


🇨🇭Audi A6 3.0Bitdi ultra s-line(3xsline)🇨🇭
-Audi A6
-2012
-3.0BiTdi (313ps)
-8g tronic + F1 paddle shifters
-ultra s-line
-matrix
- active cruise controll
-distronic
-lane assist
-blindspot assist
-parking assist
-sound booster
-keyless entry
Etc.
Mega oprema
Extra sostojba (2kljuca + servisna kniska)
20’ rotor orginal so letni gumi
18 zimski bandasi
Nov uvoz od 🇨🇭 i nameneta za toj pazar
Plateni site davacki do registracia