Број на оглас: 3604127
Објавен на: 22.09.2020, 22:21
1 / 6

MacBook Pro

150 €
Xaрд диск HDD:
160 GB
РАМ Меморија:
4 GB
Модел на процесор:
Intel Core 2 Duo
Тип на хaрд диск:
HDD

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Се продава Apple MacBook Pro ver 3.1 model A1226. Во одлична софтверска и хардверска состојба.Батерија држи околу 2 часа. Mac-от е во супер состојба, доаѓа со MacOS El Capitan 10.11.6 плус основни програми и MS Office 2016 Пакет

Спецификации:
CPU: Intel Core 2 Duo 2.2Ghz
Memory: 4GB 667Mhz DDR2 RAM
Graphics: NVIDIA GeForce 8600M GT 128MB
HDD: Seagate 160 GB 5400 RPM

Дополнителни спецификации:
https://everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-2-duo-2.2-15-santa-rosa-specs.html

Потврден огласувач
 Hiper Digital (претпријатие)