Број на оглас: 3598721
Објавен на: 23.05.2020, 15:14
1 / 3

Huawei P9 Lite

4.000 МКД Цената е фиксна
Марка:
Huawei
Модел:
p9 lite
Боја:
White
Интерна меморија:
16 GB
РАМ меморија:
2 GB
Големина на екранот:
5 - 5,4" инчи

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Мобилни телефони

Вид на оглас: Се продава


Опис:
➤Телефонот е мах сочуван
➤Прима сите картички
➤Батерија држи 1ден

Додатоци:
➤Полнач
➤Заштитна маска

Конфигурации:
➤13.0MP задна камера
➤8.0МP предна камера
➤2.0GB Рам
➤Дисплеј 5.2инчен
➤Внатрешна меморија 16GB
➤Процесор Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53
Андроид:7.0 (Nougat)

➤Достава вршиме низ цела Македонија со опција преглед и тест на телефонот пред да го платите

❌Замени не правиме