Број на оглас: 3597681
Објавен на: 05.06.2020, 16:55
1 / 5

Personalen pc

4.500 МКД Цената не е фиксна 5.000 МКД
Xaрд диск HDD:
320 GB
РАМ Меморија:
3 GB
Модел на процесор:
Intel Core 2 Duo
Тип на хaрд диск:
HDD

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Kompiuterot rabota odlicno recisi kako nov zameneto pasta na procesor procisten od prasina i napraven format

Kom poseduva dual core procesor na 3.0 so moznost za na dogradba na istiot soket za quad core 3.0
3 giga ram so moznost za na dogradba do 16
Graficka gt9500 isto so moznost za na dogradba

Na kom ima momentalno instalirano 2 igri
Lineage 2 i rules of survival ko se igrata prekrasno a podruva uste mn dr lol.dota.dota2.gta 4. Call of duty 4 ... i uste mn dr
So kom sleduva monitor maus tastatura i site potrebni priklucoci