Број на оглас: 3593814
Објавен на: 21.07.2020, 12:50
1 / 12

Renault Laguna 1.8 16v Hatchback

3.200 €
Марка:
Renault
Модел:
Laguna
Година:
2002
Гориво:
Бензин
Километри:
170000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2019
Сила на моторот:
88 kw / 120 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Многу удобно возило за патување на долги релации, но и лесно за маневрирање во градски услови.

Возилото е користено само за свои потреби и одржувано по препораки на производител а не по дефект.

- Опрема
Има највисоко ниво на опрема.
Полукожен интериер
Кожен волан
Двозонска автоматска клима
Вградeн ентертаинмент систем
Завеси на прозори
Isofix
Два пара бандаши – од кои еден пар алуминиумски 17 (со зимски гуми користени 1 сезона) и челични бандаши (со постари гуми користени пред некаде 8 сезони)

- Мотор
1.8 L4 16v Бензин

- Одржување
Имаме поминато 170 000 км. Возена е најчесто на долги релации (Струга – Скопје). Поради долгите релации и начинот на користење возилото е сервисирано според сервисна книга а не по дефект.

- Цена
3 200 ЕУР

- Контакт
076464193
071231827

- Класа на возило
Ова возило е во класа на: Peugeot 407, Citroen C5, Opel Vectra, Mercedes C Class и други од возила од D сегментот.