Број на оглас: 3590459
Објавен на: 08.04.2021, 18:50
1 / 7

Се Продава стан во строгиот центар на Куманово

По Договор
Број на соби:
4
Квадратура:
88 m²
Греење:
Струја
Спрат:
1 кат
Тип на станот:
Во Зграда
Состојба:
Реновиран
Опрема:
Празен
Лифт:
Не
Година на градба:
1965
Година на реновирање:
2013
Број на балкони:
1 Балкон
Број на бањи:
1
Подрум:
Да
Број на паркинг/гаража:
1 Паркинг
Ориентација:
Запад
Адреса:
Среќко Пужаљка / Народна Револуција

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се продава


Се продава стан во строгиот центар на Куманово до училиштата Крсте Петков Мисирков и Браќа Миладиновци на 200 метри од Плоштадот.
Станот е во бреспрекорна состојба.
- Големина - 88м2 од кои 8м2 тераса на западна и гледа на главната улица и има излез од кујната и спалната.
- Соби - по просек од 16м2. ходник плус 1wc и кујна посебна.
- Подрум - 16м2
- Станот е реновиран со пвц прозорци и врати на тераса, ламинат во ходникот и во двете дневни соби. Во другите соби има паркет. Влезната врата е блиндирана и купена пред 2 години од Проспера.
Станот исто така е погоден за канцеларии и деловен простор поради локацијата и големината на собите.

ЦЕНА ПО ДОГОВОР НА ЛИЦЕ МЕСТО !

За повеќе информации може да се јавите на следните броеви:
Томе - 070 381 945
Мики - 078 427 247