Број на оглас: 3583882
Објавен на: 23.05.2020, 17:46
1 / 4

Продавам Mac mini(Late 2014) купен во USA

399 €
Xaрд диск HDD:
1 TB
РАМ Меморија:
8 GB
Модел на процесор:
Intel Core i5
Тип на хaрд диск:
HDD

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Продавам Mac mini(Late 2014) купен во USA
Mac mini-то е во беспрекорна состојба и е 100% исправен


Спецификации:
macOS Mojave
Processor: 2.6 Ghz Intel Core i5
Memory: 8 GB 1600 MHz DDR 3
Graphics: Intel Iris 1536 MB