Број на оглас: 3583873
Објавен на: 23.05.2020, 17:46
1 / 5

Продавам iMac (late 2015) купен во USA

1.399 €
Xaрд диск HDD:
2 TB
РАМ Меморија:
8 GB
Модел на процесор:
Intel Core i5
Тип на хaрд диск:
HDD

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Продавам iMac (late 2015) купен во USA со Apple гаранција до 10 месец 2020 година.
iMac-от е во беспрекорна состојба и е 100% исправен
Со него следуваат Apple Magic Keyboard - INT and Apple Magic Mouse 2 купени iStyle

Спецификации:
macOS Catalina
Processor: 3.3 Ghz Quad-Core Intel Core i5
Memory: 8 GB 1667 MHz DDR 3
Graphics: AMD Radeon R9 M395 2Gb