Број на оглас: 3577729
Објавен на: 23.09.2020, 21:59
1 / 4

Apple iMac 9,1 20-Inch

180 € Цената е фиксна 190 €
Xaрд диск HDD:
320 GB
РАМ Меморија:
8 GB
Модел на процесор:
Intel Core 2 Duo
Тип на хaрд диск:
HDD

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Се продава iMac 20-Inch (iMac9,1 Early 2009). iMac-от е во супер состојба, доаѓа со MacOS El Capitan 10.11.6 и други дополнителни програми инаку подржува MacOS High Sierra 10.13.6 и со модификации ја подржува и највисоката верзија на MacOS Catalina 10.15

Спецификации:
- CPU: Intel Core 2 Duo E8135 2.66 GHz
- GPU: NVidia GeForce 9400M 256MB
- RAM: 8 GB 2 x 4GB DDR3 1333 MHz
- HDD: 320 GB 7200 rpm

Дополнителни спецификации:
https://everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-2-duo-2.66-20-inch-aluminum-early-2009-specs.html

Доколку имате прашања, пишете ни порака или завртете на 078-728-282.

Потврден огласувач
 Hiper Digital (претпријатие)