Број на оглас: 3568285
Објавен на: 23.06.2020, 08:39
1 / 10

GOLF VW 1.9 TDI

3.299 € 3.399 €
Марка:
VW Volkswagen
Модел:
Golf
Година:
2009
Гориво:
Дизел
Километри:
190000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Каравани
Боја:
Сива
Регистрација:
Странска
Регистрирана до:
01.2021
Сила на моторот:
77 kw / 105 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава VW GOLF 5 произведен 2009 Год. прва регистрација 2010 увезен од Германија со поминати 198.000 км

3.299 € 🇪🇺
Нема никакви забелешки по каросерија, ентериен , мотор менувач или подвозје
4 Нови гуми Мешалин
Многу економичен за возење и одржување,

Поседува богата опрема за оваа класа на автомобил :

- 1.9 ТДИ мотор ОДЛИЧЕН
- Комплет сервисиран
- борд компјутер
- клима
- греачи седишта
- темпомат за брзина
- Лимитер на брзина
- AUX , USB
- сензори за дожд
- автоматско затемнување на внатрешен ретровизор
- трокрак волан
- 4 x електрика прозори
- кровни носачи
- Цената е за БГ таблици 👌


Два клуча , еден сопственик за повеќе детали на овој број.
Orce +389 70472838