Број на оглас: 3561522
Објавен на: 05.07.2020, 17:29
1 / 10

Budget Gamer: Xeon E5450, RX 470 4GB, 8GB RAM, 1TB HDD

11.000 МКД Цената е фиксна 12.000 МКД
Xaрд диск HDD:
1 TB
РАМ Меморија:
8 GB
Модел на процесор:
Intel Xeon
Тип на хaрд диск:
HDD

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


𝐌𝐁: Asus P5QL Pro
𝐂𝐏𝐔: Intel Xeon E5450 4x3.0GHz 12M Cache (3.6GHz Stable Oveclock)
𝐆𝐏𝐔: MSI Radeon RX 470 Gaming X 4GB
𝐑𝐀𝐌: 8GB DDR2 800Mhz Kingston (4x2GB)
𝐇𝐃𝐃: 1TB Toshiba 7200RPM 64M Cache
𝐏𝐒𝐔: Cooler Master RS-460-PCAR-A3 460W 80 Plus

•Kомпјутерот е целосно исправен и работи без никакви проблеми или дефекти!

•Инсталирање на игри како Fortnite, CSGO, DOTA 2 по желба.

•Доколку не сте задоволни од перформансите може да се врати во рок од една недела!