Број на оглас: 3552262
Објавен на: 26.03.2020, 14:44
1 / 5

Електричен тајфун 15.0kW, CIMEX EL15.0

9.111 МКД

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Индустриски машини

Вид на оглас: Се продава


Електричен тајфун Cimex EL15.0 е погоден греење на гаражи, магацини, работилници, градилишта и други. Наменет за примарно, привремено или итно загревање, обезбедувајќи непосредно, чисто и безбедно загревање ,без гасови, мирис и влага.. Електричниот калорифер Cimex EL15.0 е изработен од нерѓосувачки челик, калориферот есо заштитна боја во прав, отпорна на температура.Благодарение на неговата голема моќност, тајфун т е широко користен во градежништвото за одржување на собна температура за време на поправка, сушење на малтер и многу повеќе. Опремен со терморегулатор, тајфунот ја одржува зададената температура кога ќе достигне и автоматски ќе се изгасне. Старт прекинувачот има четири работни начини - вентилатор / моќност 5 kW / моќност 10 kW / моќност 15 kW.Спецификација:

• Изработен од нерѓосувачки челик
• Боја отпорна на топлина , пашливо фарбан
• Прилагодлива контрола на температурата со термостат
• Заштита од прегревање
• Прилагодување на 0.095 / 5.0 / 10.0 / 15.0 kW
• Автоматско ладење
• Нема пареа, нема мирис, нема влага
• Здрава и издржлива конструкција
• Слободно стои, пренослив
• Водоотпорен IPX4 класа
• Погоден за гаражи, магацини, работилници, градилишта и др
• Обезбедете брзо, чисто и безбедно загревање
• Погоден за постојано, привремено или за итни загревања
• Нема потрошувачка на кислород
• Ниско ниво на бучава

Технички карактеристики:

Капацитет (kW): 7.5/15
Капацитет (Btu/h): 25.600 - 51.200
Капацитет (Kcal/h): 6.450 - 12.900
Напон (V/Hz): 400/50
Номинална струја (A): 3 x 22
Вклучувач 1: изклучено
Вклучувач 2: вентилатор
Вклучувач 3: 7.5
Вклучувач 4: 15.0
Заштита: IPX4
Волумен на греење / 30ºC / (m3): 120
ТАЈФУНОТ СЕ ДОСТАВУВА БЕЗ КАБЕЛ ЗА НАПОЈУВАЊЕ!

ВАЖНО: Кога ќе го вклучите тајфунот, земете го делот од струјниот кабел во предвид со должината на кабелот и моќноста на тајфунот!