Број на оглас: 3545291
Објавен на: 02.04.2020, 12:46
1 / 12

Opel Corsa 1.3 CDTI Neuvezena

8.600 € Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Opel
Модел:
Corsa
Година:
2016
Гориво:
Дизел
Километри:
10000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Maли градски
Боја:
Сина
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
01.2021
Сила на моторот:
55 kw / 75 ks
Kласа на емисија:
Еуро 6

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


-Година на производство: 2016
-Прва регистрација: 2017
-Километража: 11 589 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 55kw/75кс
-Зафатнина на моторот: 1284cc
-Менувач: Рачен / 5 брзини
-Еколошка класа: EURO6
-Земја на потекло: Македонија
-Потрошувачка (за ново возило):

градска 4.6l/100km; отворено 3.3l/100km; просечно 3.8l/100km

Дополнителна опрема

-Клима
-темпомат
-борд компијутер
-подеслив кожен волан со команди
-електрични надворешни ретровизори со греење
-EURO кука
-светла против магла
-електрика на предни стакла
-конекција за мобилен телефон
-12В приклучок
-USB приклучок

Возилото е регистрирано до Јануари 2021 год,
Поседува трета таблица
Комплетна сервисна историја

www.terenautoplus.com