Број на оглас: 3536227
Објавен на: 08.08.2020, 13:00
1 / 10

Се продава BMW 116d

13.000 €
Марка:
BMW
Модел:
116
Година:
2012
Гориво:
Дизел
Километри:
100000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2020
Сила на моторот:
86 kw / 117 ks
Kласа на емисија:
Еуро 1

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава BMW 116d, купено од BMW (Маккар), гаражирано, во одлична состојба. Одлично мало градско возило со многу ниски трошоци за сервис и гориво - просечна потрошувачка од 6l/100km.

Прва регистрација: Март 2012
Километража: 105.000км
Мотор: 2000cc со 116 коњски сили

Возилото е серисирано на 10.000км и на 100.000км е направен "голем сервис" каде што се сменети кочниции и акумулатор. Има каско осигурување од кога е купено, никогаш не е активирано и платено е до 31 Август 2020.

Од екстра опрема има:
- Спортски седишта
- Предни и задни сензори за паркинг
- Hill Assist - помош при поаѓање на угорница

Можна е замена само за поново возило со моја дполата.

Ако сте заинтересирани, ве молам контактирајте ме само на Viber.