Број на оглас: 3504229
Објавен на: 23.02.2020, 19:33
1 / 2

Low budget Gaming PC

9.000 МКД Цената е фиксна
Xaрд диск HDD:
500 GB
РАМ Меморија:
8 GB
Модел на процесор:
Intel Pentium
Тип на хaрд диск:
SSD
Kiril
Карпош, Скопје
Станете Премиум член

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Продавам нискобуџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Asus H110M-R LGA1151
CPU: Pentium G4400
RAM: 8GB (2x4GB) DDR4
VGA: Ggiabyte GTX 660 2GB gDDR5
SSD: Kingston A400 120GB
HDD: Western Digital Caviar Green 500GB
Case: Matrix + 120mm case fan
PSU: Cooler Master Thermal Master 500W

Цена, фиксна(ПОСЛЕДНА): 9000

Опција со монитор Asus 22" Full HD под гаранција уште година и некој месец и тастатура и глуфче + 3000 денари.