Број на оглас: 3498681
Објавен на: 06.06.2020, 09:29
1 / 12

SUZUKI GN 125 cc CHOPPER

1.500 € Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Suzuki
Вид:
Туринг
Година:
1985
Модел:
GN 125 cc chopper
Километри:
50000

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


SUZUKI GN 125 cc, купен нов од "Сузуки мото центар" Базел Швајцарија 1998 година. Редовно сервисиран и без прекорно одржуван. Во Мај 2014 година (после поминати 46,500 км.) со оригинални делови променато е: карики, вентили со гумици за истите, клацкалки, брегаста осовина и разводно синџирче. Летото 2015 година сменато е: преден и заден запчаник и погонски синџир, нов акумулатор, нова пресвлака со природна кожа и седиште. Солидна предна гума "Пирели" и задна "Сава" и патни торби. 2019/20 година комлетно направен сервис, сменато масло, филтри, свеќица, нови гуртни позади и плочки напред. Проверена потрошувачка од 2,3 л/100 км. Моментално поминати 50000 км. Регистриран цела година.

НАПОМЕНА:
Го продавам поради што купив поголем ЧОПЕР
Вреди да се види, нема да погрешите