Број на оглас: 3493782
Објавен на: 12.03.2020, 15:16
1 / 10

Americka Akita - masko

По Договор

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Кучиња

Вид на оглас: Се продава


Продавам машко, првобирано куче од расата Америчка Акита родено на 01.01.2020год. Кучето ќе го добиете вакцинирано , прочистено, со ставен микрочип и со комплетна документација, педигре и пасош. Родителите на кучето кои може да ги видете на сликите се оценети на повеќе изложби со одлични оцени,а таткото е шампион на Македонија. ОВАА РАСА НА КУЧИЊА СЕ КАРАКТЕРИЗИРА СО ТОА ШТО Е МНОГУ ЧИСТА ОДЛИЧЕН НЕПОДМИТЛИВ ЧУВАР НА ВАШАТА КУЌА И ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО. ПРИМА МНОГУ ЛЕСНО СЕКАКВА ДРЕСУРА, САКА ДЕЦА ВООПШТО НЕ ЛАЕ НИТУ ПАК ЗАВИВА А Е БУДНА И ЧУВА ПРОСТОР 24/7. Јаде секаква храна не е воопшто пребирлива и затоа моментално е број еден во светот по своите карактеристики и убавина.Сакаат подолги прошетки но се задоволува и со обична игра со сопственикот. Резервирајте навреме преубав примерок на Америчка Акита :)🐻We proudly present our new litter🐻

➡️Father:DALLEMAR AKITAS GOLDEN BEAR
Best puppy
6X Excellent 5
2X J.C.A.C.
2XJ.B.O.B.
4XC.A.C
4XC.A.C.I.B
3XB.O.B 1
3XB.O.G
🥇JCH OF MACEDONIA🥇
🥇CH OF MACEDONIA🥇
Mother: Antonela
4X Excellent 5
C. A. C
телефон - 075 606 338 - Тони