Број на оглас: 3482094
Објавен на: 04.08.2020, 10:10
1 / 11

Поволно се продава Mercedes c220 sport coupe AMG edition

2.800 € Цената не е фиксна
Марка:
Mercedes-Benz
Модел:
C 220
Година:
2003
Гориво:
Дизел
Километри:
160000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Купеа
Боја:
Црна
Регистрација:
Странска
Регистрирана до:
01.2021
Сила на моторот:
105 kw / 143 ks
Kласа на емисија:
Еуро 3

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Mercedes-Benz C 220 CDI -рачни 6 брзини, 143kc. Најдобриот мотор. Перфектна состојба и реални километри. Автопилот, двозонски климатроник, мулти волан, без забележка спорт перфориран кожен салон, 6 брзини, сензор за фарови, сензор за дожд, сензор за светлина, сервисна историја, 2 клуча, ESP, ABS, 10бр Air Bag, темпомат, полн ел. пакет, мулти волан, ел. огледала со загревање и прибирање, борд компјутер, парктроник, одлични 16 цола- 8 алуминиумски мерцедес бандажи со одлични 4 зимски и 4 летни гуми (дот 2016 и 2018) на 95% грајфер, халогени фарови, потрошувачка 6/100 км. Во одлична состојба. На 13.01.2020 направен целосен сервис, сменети филтри, масло. Колата е со БГ регистрација и платени се сите давачки. Има платен зелен картон, осигурување, годишен данок за цела 2020 година. Без проблем може постојано да се вози низ МК и низ цела Европа од некој што поседува БГ документи.