Број на оглас: 3480811
Објавен на: 23.05.2020, 23:55
1 / 4

BMW 318d 143hp

8.900 €
Марка:
BMW
Модел:
318
Година:
2008
Гориво:
Дизел
Километри:
190000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
12.2021
Сила на моторот:
105 kw / 143 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Се продава BMW 318d со поновиот 143hp мотор.
- 6 брзини
- Двозонска клима
- Греачи на предни седишта и ретровозори
- Спортски седишта со ел. перничиња
- Start/Stop
- Автоматски долги светла
- Angel Eyes
- Xenon светла со лупа
- USB, AUX, Bluetooth...
- Паркинг сензори назад
- Сензори за дожд
- DTC
- Фабричка електронска кука со мотор
- Мултифунскционален волан
- Темпомат
- Автоматски димер на ретровизори
- 4зимски гуми DUNLOP 3D со бандаши
- 4летни гуми со бандаши

Поседува сервисна книшка,
Променето е ланче на 170 000 во официјален BMW сервис, целосна сервисна историја.

Повеќе инфо на 070 395 838
БЕЗ ЗАМЕНИ!