Број на оглас: 3478194
Објавен на: 11.08.2020, 09:21
1 / 1

Се продава нива Пирава 6139m2

30 МКД Цената не е фиксна
Квадратура:
6139 m²
Тип на земјиште:
Земјоделско

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продаваат ниви 5 парцели една до друга со вкупна површина од 6139m2.
Катастарска општина: Пирава вон град.
Пола површина е засадена со 3 годишни садници јапонско јаболко.
Има бушотина за наводнување.