Број на оглас: 3461930
Објавен на: 24.02.2020, 14:04
1 / 11

VW Passat CC 2009, 2.0 TDI 140hp, 130.000 km

11.500 € Цената не е фиксна 11.700 €
Марка:
VW Volkswagen
Модел:
CC
Година:
2009
Гориво:
Дизел
Километри:
130000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Златна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2020
Сила на моторот:
103 kw / 140 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Возилото е со реални 136.000 км, купено и редовно сервисирано во Старт-Демир Капија, овластен сервисер за VW, поседува целосна историја со сервисна книшка за редовни сервиси и оригинална фактура.
Направен голем сервис на 110.000 км, регистриран и со зелен картон до септември, 2020 година.

Опрема:
- климатроник
- двозонска клима
- 6 степен мануелен менувач
- фабричко радио RCD 510 со капацитет за 5 диска
- автоматски дневни светла, Xenon + магленки
- борд компијутер
- прилагодлив кожен волан со команди
- паркинг сензори назад и напред
- сензор за притисок на гуми
- приказ на надворешна температура
- надворешни електрични ретровизори со греење
- електрика на сите стакла
- електрика на возачко седиште со лумбална поддршка
- ISOFIX на двете задни седишта
- греачи на задно стакло
- фабрички затемнети задни стакла
- електрична паркинг кочница
- фабрички алуминиумски 17” тркала
- резервно тркало со стандардна големина
- внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
- комплет зимски гуми 225/45/17
- навлаки за седишта кроени по мерка и гумени патосници
- нов акумулатор