Број на оглас: 3461041
Објавен на: 06.04.2020, 12:15
1 / 12

Audi A6 3.0 V6 TDI

18.900 € Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Audi
Модел:
A6
Година:
2011
Гориво:
Дизел
Километри:
190000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Седани
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
12.2020
Сила на моторот:
150 kw / 204 ks
Kласа на емисија:
Еуро 5

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


-Година на производство: 2011
-Прва регистрација: 07/2011
-Километража: 193 587
-Гориво: Дизел
-Моќност: 150kw/205кс
-Зафатнина на моторот: 2967cc
-Менувач:Автоматски Multitronic / 7 брзини
-Еколошка класа: EURO5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):

градска 5.8l/100km; отворено 4.6l/100km; просечно 5.1l/100km

Дополнителна опрема

-Климатроник
-двозонска клима
-греачи на предни седишта
-оптички паркинг сензори напред и назад
-подеслив трокрак кожен волан со команди
-светла против магла
-термална заштита на стакла
-дневни светла
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-темпомат
-12волти приклучок
-AUX приклучок
-адаптивно подвозје
-Sport/Comfort режим на возење
-електрична паркинг кочница
-склопливи надворешни ретровизори со греење

Сервисна книшка
Платени сите давачки до регистрација
2 клуча

www.terenautoplus.com