Број на оглас: 3443596
Објавен на: 31.03.2020, 13:00
1 / 11

Toyota Corolla Luna 2017

14.800 €
Марка:
Toyota
Модел:
Corolla
Година:
2017
Гориво:
Дизел
Километри:
25000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
05.2020
Сила на моторот:
67 kw / 91 ks
Kласа на емисија:
Еуро 3

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


За информации ѕвонете на Љупчо 078 42 43 81
Без понуди за замена!

КАКО НОВА!
Исклучително економична, тивка и удобна вожња.

Купена од салон Toyota, Скопје. Се продава поради заминување во странство.

Поминати само 29500км со важечка гаранција до Мај 2023та година. До сега направени два редовни сервиси, последниот во Септември 2019. Возена најмногу на отворено.

Модел на мотор:
1.4D-4D (90 HP) Manual 6

Фабричка опрема:
- 16'' Челични тркала
- Летни гуми Michelin Energy Saver
- Електрика на сите 4 прозорци
- Сензори за притисок на гумите
- Двозонска електронска клима
- Кожни елементи на предната маска, воланот и менувачот
- Борд компјутер
- Радио со комфорен широк екран на допир и bluetooth коненција за телефонот
- Дополнителни странични воздушни перничиња
- Дополнителен наслонувач за раце и држачи за чаши на задното седиште

Дополнителна опрема додадена отпосле:
- Сет алуминиумски 16'' бандаши MAK
- Сензори за притисок на гуми за алуминиумските бандаши
- Зимски гуми Nokian
- Даш камера
- Навлаки на седиштата со иста шара како и оригиналниот штоф на седиштата