Број на оглас: 3416940
Објавен на: 12.06.2020, 21:29
1 / 3

Pionner zvucnici i pojacalo

200 € Цената е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Авто делови и Авто Опрема / Авто Hi-Fi и Навигација / Звучници

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


200 evra fiksno KOMPLET a odelno ne gi prodavam

Dva golemi pioner zvucnici za vo kola 420w e eden i pojacaloto pioneer 400w. kvalitetni i zacuvani isti takvi novi od zec electronik da se kupat kostat 250 evra vidi podolu link..

POJACALO
http://www.zec.mk/product/pioneer-gm-3500t/
Главни карактеристики Максимална излезна моќност 2 x 200W (4 Ω) или 1 x 400W (премостување) (4Ω) ЦЕА 2006 моќност (THD + N = 1%) 60W RMS X 2 Континуирано производство на напојување (RMS) - 14.4V (20Hz-20kHz / 4Ω): 2 x 60W / 1 x 185 W (премостен) - 14,4V (20Hz-20kHz / 2Ω): 2 x 85W Капа на импеданса на товар

ZVUCNICI
http://www.zec.mk/product/pioneer-ts-a2503i/
Карактеристики Максимална моќност на внесување420 W Номинална моќност за внесување80 W импеданса4О Одговорност на фреквенција20 - 31,000 Hz чувствителност (1W / 1m) 92 dB Woofer со големина25 см Woofer материјалКабона графит испреплетена арамидска влакнен конус со пенеста гума од ткаенина со ткаенина од големина

ili zamena ...ps4, ping pong masa, bilard, elektricen trotinet Mob 075 253 789

Нормалниот разговор е околу 60 dB, косилка за трева е околу 90 dB, а гласен рок-концерт е околу 120 dB. Во принцип, звуците над 85 се штетни, во зависност од тоа колку долго и колку често сте изложени на нив и дали носите заштита на слухот, како што се ушните капаци или ушите.