Број на оглас: 3415490
Објавен на: 19.02.2020, 10:25
1 / 5

VW TOURAN 2.0 TDI 2004

3.550 € 3.800 €
Марка:
VW Volkswagen
Модел:
Touran
Година:
2004
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Моноволумен
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
11.2020
Сила на моторот:
100 kw / 136 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Se prodava VW TOURAN 2.0, 140 KS, 2004 god, redovno servisirano so pominati 200.000 km, vo odlicna sostojba, registrirano do 11.2020 god.
Opremeno so:
- dvozonska klima
- ABS, ESP, SRS
- Centralno zaklucuvanje so dva kluca dalecinski
- elektrika na prozori
- radio CD
- maglenki
- kuka
- dva celicni bandazi 15" so gumi.
BEZ ZAMENI!