Број на оглас: 3400384
Објавен на: 16.05.2020, 12:52
1 / 7

Се продава PEUGEOT 405 1.4 супер сочувано

1.200 €
Марка:
Peugeot
Модел:
405
Година:
1993
Гориво:
Бензин / Плин
Километри:
160000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Црвена
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
06.2020
Сила на моторот:
55 kw / 75 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава PEUGEOT 405 1.4 со атестиран плински уред, регистрирано до 06/2020 година со зелен картон, со поцинкована каросерија без грам корозија, гаражирано со нови гуми, со поминати точни 167.000 км,максимално стегнато во екстра сочувана состојба.Сменето е:сет ламела, потисна плоча, друтлагер, сет каиши и водна пумпа.Со сервисна книшка.Тел.077 517 336