Број на оглас: 3358561
Објавен на: 13.11.2019, 12:40
1 / 11

BMW 320d xDrive Steptronic M Sport

1 € Цената не е фиксна
Марка:
BMW
Модел:
320
Година:
2014
Гориво:
Дизел
Километри:
130000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Седани
Боја:
Бела
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
05.2020
Сила на моторот:
135 kw / 184 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Возилото е како ново во беспрекорна состојба, увезено од Швајцарија од прв сопственик. Сервисирано е во овластен BMW сервис (М-Кар) како во Швајцарија така и во Македонија.
За исправноста и километражата може да се провери во секое време.
Карактеристики и опрема:
-Погон на сите 4 тркала
-Автоматски 8-степен менувач.
-Затемнети стакла
-Airbag на возач, сувозач и страничен airbag.
-Child lock
-Автоматска двозонска клима
-Мултифункционален кожен М волан
-Старт-стоп систем
-Темпомат / Speed Limit
-ABS
-ESP
-ASR
-Адаптивни светла
-Алкантара М спорт седишта
-Електрични ретровизори
-Сензори за светла
-Сензори за дожд
-Сензори на тркала
-Паркинг сензори (напред/назад)
-Камера за возење назад
-LED светла (напред/назад)
-Навигација
-Комплетна мултимедија -Idrive оперативен систем.
-18" Оригинални BMW М алуминиумски бандажи со летни гуми Michein Pilot Sport 4 + 4 зимски 16" Оригинални BMW алуминиумски бандажи so гуми Continental.
И друго...
-Колата е регистрирана до 5/2020, има зелен картон и е каско осигурана.
Прва регистрација во 2015 година.
----------------------------------------------------------------
Можна замена за Ауди А3, А4 или А5 понови од 2012 година.