Број на оглас: 3349482
Објавен на: 02.08.2020, 09:36
1 / 7

Fiat Bravo 1.9Multijet BG tabli

3.700 €
Марка:
Fiat
Модел:
Bravo
Година:
2008
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Сива
Регистрација:
Странска
Регистрирана до:
12.2019
Сила на моторот:
88 kw / 120 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Prodavam Fiat Bravo 1.9 Multijet 2008 godina,motor 8 Ventila so 120KS,uvezeno od Germanija i registirano na BG tabli do 12.2019,kolata e momentalno 229.000km,kolata ima napraveno golem servis pri sto gi cuvam i starite delovi (Rebrast kais so zategac i roler,klinest kais so roler,vodna pumpa,kumplug sajbna,sajbna na radalicata,filter za nafta,maslo,polen i vozduh,maslo Motul 8100 5w-40 (komplet kosta 600€)
Oprema:
Мулти функционален волан со команди
Blue&Me
Поврзување со Bluetooth
Foloow Me
Windows Mobile USB конектор
City
Воланот се подесува по длабочина горе/долу
ASR
ESP
Hill Asistent
Кога давам жмигавец или вртам во кривина се вклучува и магленката за дополнителна видливост
NAV- Навигација
Електронско подесување на фаровите
Електрика на предни прозори
Електрика на ретровизори
Магленки
Борд компјутер
Клима