Број на оглас: 3330146
Објавен на: 17.09.2020, 00:10
1 / 5

Plac za kuca, urbaniziran, so markica, Tocila

20.000 € Цената е фиксна
Квадратура:
322 m²
Тип на земјиште:
Градежно

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Плацот (322 м2, КП 12165/2) е на 2 улици, пред зградите К3. Комуналиите се платени за двоспратна куќа (сутерен + 2 ката) со вкупна стамбена површина од 300 м2. Комуналиите изнесуваат 27 евра/м2. ВТОРА ВАРИЈАНТА: во продолжение на овај плац се продава уште еден плац од 162 м2 (КП 12165/3) кој е приватизиран за фиксна цена на 2-та плаца од 25.000 евра,