Број на оглас: 3324697
Објавен на: 17.08.2019, 04:35
1 / 12

Opel Insignia 2.0 161ks

6.800 €
Марка:
Opel
Модел:
Insignia
Година:
2008
Гориво:
Дизел
Километри:
250000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Златна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
11.2019
Сила на моторот:
120 kw / 163 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Opel Insignia 2.0cdti, 161 коњски сили. 2008г. - производство, 2009г. - прва регистрација.
Редовно сервисиран и во БЕСПРЕКОРНА состојба. Автомобилот е на МК табли. Регистриран до ноември 2019.
Направен е голем сервис. Сменето:
уље со сите филтри (за воздух, нафта, уље, полен)

ребраст каиш и сите затегачи

СЕТ - ламела, корпа, замаец, потисна и друг лагер

декарбонизација и чистење на дизните и издувниот систем

Поседува: сензори за рикверц, bluetooth, команди на волан, темпомат, кожа-алкантара на седиштата, електроника на ретровизори и седишта, сервисна книшка.
Автомобилот е феноменално чуван и одржуван, нема додатни трошоци по него. Цената се однесува за кеш.

Тел: 071 302 794