Број на оглас: 3307149
Објавен на: 06.07.2020, 09:00
1 / 12

BMW 530D 235HP

6.000 € Цената е фиксна
Марка:
BMW
Модел:
530
Година:
2010
Гориво:
Дизел
Километри:
250000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Каравани
Боја:
Сива
Регистрација:
Странска
Регистрирана до:
05.2020
Сила на моторот:
175 kw / 238 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


BMW 530D
Променето масло и филтри.

Опрема:

Навигација
Двозонски климатроник
Bluetooth
Аux
CD/DVD/TV плеер
Електрични стакла
Затемнети стакла
Електронски ретровизори
Електронски седишта
Мултифункционален волан
Адаптивни фарови со би-ксенон светла
Светла за магла
LED задни светла
Сензор за дожд
Наслон за рака напред и назад
Темпомат
Паркинг сензори
Isofix
START-STOP систем
Меко затворање на задната врата со вакум
DTC
Вебасто
18ки алуминиумски бандажи со одлични гуми.
Колата е увезена од Италија возена е од еден сопсвеник,донесена е со возење и е на реални 285000КМ

Колата е во одлична состојба без никакви мани и скриени трошоци. Прва боја и максимално сочуван ентериер, Проверка каде сакате по ваш избор.
Повеке информации на телефон
Тел:070529916 077914596 Горан