Број на оглас: 3306839
Објавен на: 19.09.2020, 17:33
1 / 1

Borov med

1 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Алтернативна медицина

Вид на оглас: Се продава


Продавам боров мед сируп кој е многу здрав и корисен. Сирупот и медот се подготвени од млади борови пупки , кои се традиционални народни лекови. Се користи за болест на респираторни органи, искашлување, бронхитис и за превенција и јакнење на имунитет. Најважно од се е не само што лечи туку и спречува болести со минимално конзумирање. Се конзумира 2-3 лажици на ден. Слободно можат да користат и мали деца.