Број на оглас: 3237527
Објавен на: 13.04.2019, 12:56
1 / 3

GREE LOMO ECO LC GWH18QD-K6DNB4B

33.000 МКД Цената не е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Клима уреди

Вид на оглас: Се продава


Се продава инвертер клима уред од брендот GREE 18-ка (5kw).Редовно сервисирана во супер сосотојба ,користена е само 18 месеци и има уште 8 години гаранција.
Спецификации:
Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.1 / 4.0) Максимален капацитет на ладење: 5200 W Максимален капацитет на греење: 5400 W Просечна моќност: Ладење: 4600 W ; Греење: 5200 W
Влезна моќност ладење: 1430 W Влезна моќност греење: 1400 W
Проток на воздух: 850 m³/h
Капацитет на одвлажнување: 1.8 l/h
Ниво на бучава: 48 dB (A)
Работна температура: од -15 до 43 °C
Маса внатрешна единица: 13.5 kg
Маса надворешна единица: 34 kg
Препорачана површина: 55 m²
Филтри: Bio-филтер, Филтер за прашина Димензии надворешна единица: 878x630x360 mm Димензии внатрешна единица: 970x300x224 mm
Цена по договор