Број на оглас: 3222034
Објавен на: 23.02.2021, 22:24
1 / 5

СЕ ПРОДАВА НИВА

4.000 € Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Квадратура:
6669 m²
Тип на земјиште:
Земјоделско

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


НИВАТА СЕ НАОЃА ВО МЕСНОСТА КРУШКА ОД ЛЕВАТА СТРАНА НА МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ ПРИЛЕП – БИТОЛА НА ОДДАЛЕЧЕНОСТ ОД 1.5км ОД КРУЖНИОТ ТЕК НА ИЗЛЕЗОТ ОД ГРАДОТ,НАСПРОТИ НОВИОТ ОБЈЕКТ ОД ФАБРИКАТА ДОНИА. ДО НИВАТА ИМА ПРИСТАПЕН ПАТ ЗА ВОЗИЛО И ЗЕМЈОДЕЛСКА МЕХАНИЗАЦИЈА . ВО НИВАТА ИМА ДВЕ ШАХТИ ЗА НАВОДНУВАЊЕ ОД ХИДРОСИСТЕМОТ ОД ПРИЛЕП. НИВАТА Е СО КОМПЛЕТНИ ДОКУМЕНТИ И СРЕДЕН ИМОТЕН ЛИСТ.