Број на оглас: 3192404
Објавен на: 12.05.2019, 10:36
1 / 2

Bogner Alchemist 40 w

36.500 МКД Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Гитари/Електрични гитари

Вид на оглас: Се продава


Bogner Alchemist 40 ватно гитарско лампашко појачало
1 x 12" Celestion Vintage 30 звучник
- Две 6L6 ки и пет 12AX7 лампи во предпојачало;
-Свич за бирање на ватажа, може да го свирите на 40W или 20W
-Следува футсвич со 4 опции: Channel Select, Boost, Delay, Reverb
Појачалото е како ново, во одлична состојба.
Цена : 600 евра
Можна е замена