Број на оглас: 3191980
Објавен на: 17.03.2019, 13:46
1 / 7

Alfa Romeo 159 150ks reg.

4.300 € Цената не е фиксна
Марка:
Alfa Romeo
Модел:
Alfa 159
Година:
2007
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Сина
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2019
Сила на моторот:
110 kw / 150 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Alfa Romeo 159
1.9 JTDm 150 ks
2007 godina
230 000 realni kilometri
Registrirana cela godina
Servis napraven- rebrasti so zategaci i vodna pumpa
Smeneto ulje 5/40
Zatemneti stakla so a-test vo sobrakajna
Dve novi gumi dve dobri
Dvozonski klimatronik odlicno lade
STOP/START na kopce
8 × airbag
Esp
Bord kompijuter
Mnogu druga oprema
Motor menjac podvozje odlicno
Moze zamena za poevtin avtomobil