Број на оглас: 3170434
Објавен на: 20.02.2019, 16:51
1 / 1

PC - Gaming Konfiguracija

270 € Цената не е фиксна 300 €
Xaрд диск HDD:
500 GB
РАМ Меморија:
4 GB
Модел на процесор:
Intel Core i3
Тип на хaрд диск:
HDD

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Се продава комплет конфигурација. Користена за гејминг. Солидно сочувана.
Процесор: Intel i3 - 4130 3.4 GHz
Рам Меморија: 4GB
Графичка картица: nVIDIA GeForce 650 GTX 2GB
Хард Диск: 500 GB
ЦД Ром: DVD RW LG

На него има инсталирано Windows 7 64bit - лиценциран

Погоден за: CS:GO, GTA V, FORTNITE, PES 2018...

Достава по карго до секој град/село.
Контакт: 070248421