Број на оглас: 3164593
Објавен на: 28.09.2020, 17:44
1 / 9

Alfa 147 1.9 jtd 115 ks

24 € 25 €
Марка:
Alfa Romeo
Модел:
Alfa 147
Година:
2003
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Зелена
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
11.2020
Сила на моторот:
85 kw / 116 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Alfa 147 1.9 jtd 115 ks.
Uvezena od Belgija pred 5 godini.
Realna kilometraza 217.000km,mozna proverka.
Super sostojba so napraven golem i mal servis.
4 novi zimski gumi so aluminski bandazi.
Registrirana do 19.11.2020g.
Mozna zamena za pogolemo vozilo so moja doplata.