Број на оглас: 3163956
Објавен на: 10.04.2019, 19:48
1 / 7

Alfa Romeo 147 JTD - 2003

1.800 € 1.850 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Alfa Romeo
Модел:
Alfa 147
Година:
2003
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
11.2019
Сила на моторот:
85 kw / 116 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Продавам Alfa Romeo 147, произведена 2003 година, дизел, колата е во добра состојба со мали забелешки на каросеријата. Поминати 240 000 km. Направен сервис пред 4000 km - сменето сет ламела Sachs, предни амортизери, ребраст комплет со затегач и водна пумпа. Од опрема има:
-серво волан
-abs
-добри гуми со 17" алуминиумски бандажи
-клима
-систем за пролизгување
Колата е регистрирана до месец ноември.