Број на оглас: 3161025
Објавен на: 29.04.2019, 03:35
1 / 12

DVA PLACA VO DOLNO DUPENI PRESPA / ДВА ПЛАЦА ВО ДОЛНО ДУПЕНИ

По Договор
Квадратура:
10000 m²
Тип на земјиште:
Останато

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Продавам две површини за плацеви во Долно Дупени, Преспа. Едната е со површина од 7000 квадрати на периферијата од селото (во околината има куќи, пристапен пат, вода и струја) со прекрасна панорама на Езерото и Островот. Другата површина е централно во самото село со површина од 3000 квадрати со струја, вода и пристапен пат непосредно. Површините можат и да се делат во зависност од потребата. Сите информации и контакт, преку мобилниот телефон 075/842-155 или 070/894-011